Młodzież uczy się oszczędzać

2
15.10.2013
W I Liceum Juliusza Słowackiego w Elblągu w nowym roku szkolnym 80 uczniów założyło już książeczki SKO - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 15 października 1963 roku.
W miesiącu oszczędzania - październiku wpłaciła na książeczki SKO 2.400 zł. "Najbogatsza" jest klasa VIIIc, która ze zbiórek makulatury zaoszczędziła w ciągu 10 dni października 230 zł. Opiekunka koła SKO nauczycielka liceum twierdzi, że oszczędzanie weszło już do zwyczaju szkoły, że młodzież oszczędza bardzo chętnie i to na różne cele. Np. klasa VIIIc ta "najbogatsza" pieniądze, które zaoszczędzi w ciągu całego roku szkolnego przeznacza na wycieczkę. Dzieci jak np. Helenka Rosik oszczędzają na rowery, czy zegarek.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

VIII c ? Nie ma tam takiej klasy
Fat (2013.10.15)

info

0  
  2
Ok sorki nie odczytałam roku :)
Fat (2013.10.15)

info

0  
  2