Młodzi melomani
Powodzenie widowiska muzycznego" Alicja w krainie czarów" zachęciło dyrekcję ogniska muzycznego w Elblągu do wystawienia drugiej premiery o podobnej tematyce. Okazuje się, że Elbląg, miasto turbin - gigantów, jest i miastem melomanów - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 4 marca 1964 roku.