Mikrorejony powstaną w pow. elbląskim

30.10.2008
Wojewódzka komisja do spraw zagospodarowania Żuław – opracowuje szczegółowy plan, z którego wynika, że w powiecie elbląskim powołane zostaną doświadczalne mikrorejony, informował Głos Elbląga z 30 października 1958 r.
Tak zwane mikrorejony gospodarcze polegać będą na maksymalnym wykorzystaniu i zagospodarowaniu gospodarczym danego regionu i dążeniu do podniesienia wydajności z ha i rozwoju hodowli. W tym celu ostatnio w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej, odbyła się konferencja z projektantami na czele z głównym projektodawcą mgr. Jerzym Majchrzakiem, który na konferencji zreferował swoje plany, kładąc szczególny nacisk na to, że przy powstaniu mikroregionów gospodarczych, nastąpić musi poważny rozwój hodowli bydła i trzody chlewnej, która stanowić będzie główną bazę gospodarczą tych regionów. Według projektów w powiecie elbląskim powstaną dwa mikrorejony. Do pierwszego mikroregionu wejdą wsie: Markusy, Zwierzno i Żurawiec z siedzibą w Markusach. Drugi rejon obejmie Jegłownik, Gronowo, Kazimierzowi z siedzibą w Jegłowniku. Na naradzie postanowiono, że komisja do końca bieżącego roku opracuje założenia planu.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter