Mali bileterzy w elbląskiej Syrenie

4
02.05.2008
Ciekawą innowację wprowadziło kierownictwo kina „Syrena” w Elblągu. Polega ona na tym, że od niedawna w czasie niedzielnych poranków filmowych o godz. 11 i 12, a także podczas innych seansów młodzieżowych – kino obsługują wyłącznie harcerze, informował Dziennik Bałtycki z 2 maja 1958 r.
Jak oświadczył kierownik kina p. Maksymilian Borowski (od którego wyszła ta propozycja), współpraca z harcerzami układa się bardzo pomyślnie i przynosi obopólne korzyści, gdyż z jednej strony w każdą niedzielę przed południem personel kina z małymi wyjątkami jest wolny, a jednocześnie pewien procent pieniędzy pochodzących ze sprzedaży programów zasila kasę drużyn harcerskich. Podobnie ma być i w kinie „Zamech”, które powstało bardzo niedawno i nie zdążyło jeszcze ugruntować sobie popularności.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Kina Syrena juz nie ma:( A "Zamech" mimo że młodsze nie przeżyło starszej siostry:(:(:(:::((:(:(:(:(:
kultura (2008.05.02)

info

0  
  0
o co w ogole w tym artykule chodzi?? minelo juz duzo czasu od tego, oba kina nie istnieja wiec nie wiem po co ten artykul
gall (2008.05.03)

info

0  
  0
zeby zapelnic strone jakas informacja, bo nie ma zadnych nowych
l. (2008.05.04)

info

0  
  0
takie nowinki to tylko na portELu
portEL (2008.05.06)

info

0  
  0