Kupujmy domki jednorodzinne

2
10.01.2007
Według informacji Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej, w chwili obecnej w Elblągu jest przeszło 1300 domków jednorodzinnych do sprzedania osobom prywatnym, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 10 stycznia 1957 r.
Procedura jest bardzo prosta: Zainteresowany (przy tym pierwszeństwo do 28 lutego br. ma obecny lokator), składa podanie do Prezydium MRN. Specjalna komisja przeprowadza następnie szacunek budynku. Jak wykazała dotychczasowa praktyka – ceny wahają się w granicach 10-30 tysięcy złotych. Poważnym udogodnieniem dla kupujących jest wprowadzenie zasady obniżenia ceny kupna o wartość mienia pozostawionego przez kupującego za granicą. Przyjmuje się przy tym obliczenie według parytetu: 1 rubel równa się złotówce. Należność jest płatna w 10 rocznych ratach, rozłożonych ponadto na miesiące. Kupujący uzyskuje pełne prawo własności, może domek zbyć, oddać w formie darowizny, a także przekazać w spadku. Grunt natomiast przekazuje się w formie wieczystej dzierżawy za opłatą 50 zł rocznie. Cóż – pozostaje tylko życzyć wykupu wszystkich domków i to w najkrótszym czasie. Okazja, jakich mało.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Sprzedawalo sie domy, w ktorych ludzie mieszkali?
(2007.01.10)

info

0  
  0
A jak, takie były czasy. Budowa nowego domku jednorodzinnego kosztowała 25-35 tys. zł.
Karjak (2007.01.30)

info

0  
  0