Kultura

2
01.08.2007
Obywatele! Więcej kultury na co dzień, bo inaczej nigdy nie uczynimy z Elbląga „wielkiego miasta”, nawet kosztem największych i najdroższych inwestycji, informował Dziennik Bałtycki z 1 sierpnia 1957 r.
Należy zupełnie obiektywnie stwierdzić, że Elbląg nie dorósł do tego, żeby być tzw. przyzwoitym miastem! Wystarczy popatrzeć, co się dzieje w tramwajach – gdzie konduktorki narażone są niemal bez przerwy na wcale niedwuznaczne „dowcipy”; w sklepach – w których wymaga się kultury i uprzejmości od personelu, podczas gdy sami klienci zachowują się poniżej wszelkiej krytyki zapominając, że ekspedientki to też ludzie; na ulicy – gdzie awanturującego się łobuza nie można poskromić, ponieważ nie pozwalają na to sami przechodnie a więc poszkodowani. Obywatele! Więcej kultury na co dzień, bo inaczej nigdy nie uczynimy z Elbląga „wielkiego miasta”, nawet kosztem największych i najdroższych inwestycji.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

No proszę - jakie piekne, nośne i aktualne hasło - dina
(2007.08.02)

info

0  
  0
Widać kultywowanie tradycji, wzbogacanej o nowe treści, to domena wielu naszych współplemieńców.
AborygenMiejscowy (2007.08.02)

info

0  
  0