Konserwatyści

1
25.06.2010
W Elblągu istniała do niedawna ulica Andrzeja Struga. Ale obecnie szukalibyśmy jej na próżno - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 25 czerwca 1960 roku.
Owszem jest, ale Andrzeja Strugi. Zmiana nazwy tej cichej uliczki jest dziełem "czynników", powołanych do zastąpienia starych zniszczonych tabliczek z nazwami ulic - nowymi.
   Mała zmiana, a jaka duża korzyść; od razu mamy nową ulicę. Wprawdzie jej mieszkańcy upierają się przy zachowaniu poprawnej nazwy, ale któżby się tym przejmował. Wiadomo - konserwatyści.
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

ale o co chodzi?
(2010.06.26)

info

0  
  0