Komisja do walki z brzydotą
Na posiedzeniu Komisji Kultury Prezydium MRN w dniu 17 października padł wniosek powołania komisji, której zadaniem byłoby ocenianie projektów wszelkich prac, związanych z wyglądem Elbląga przez czuwanie nad tym, aby nie dopuścić do oszpecania miasta różnego rodzaju szmirowatymi „dekoracjami” czy „reklamami”, informował Dziennik Bałtycki z 2 listopada 1959 r.