Kluby towarzyskie

1
16.04.2007
Elbląg powinien posiadać co najmniej 5 klubów towarzyskich, informował Dziennik Bałtycki z 16 kwietnia 1957 r.
Komisja Kultury MRN na ostatnim swym posiedzeniu zajmowała się m. in. problemem elbląskich klubów towarzyskich, które organizowane są w miejsce zlikwidowanych, nieżywotnych świetlic. Po dyskusji, członkowie Komisji uznali potrzebę istnienia przynajmniej pięciu tego rodzaju placówek: w NOT, przy ul. Robotniczej, w hotelu robotniczym na Placu Słowiańskim, przy ul. Stoczniowej i przy ul. 21 Października. Wszystkie te kluby mają realne warunki rozwoju, rzeczą konieczną jest wszakże, początkowe przynajmniej, dofinansowanie ich w granicach 5 tys. zł miesięcznie. Łącznie stanowi to poważną sumę – 300 tys. zł, która – zdaniem Komisji – powinna być pokryta przez miejscowe zakłady pracy z funduszów, przeznaczonych na k-o (0,05 proc. od wykonania planu produkcyjnego). Wydaje się, że takie postawienie sprawy jest słuszne i realne. Jeśli bowiem instytucje i zakłady elbląskie mogły w swoim czasie utrzymywać ok. 40 świetlic, to nie będzie chyba dla nich specjalnym ciężarem wspomożenie materialne pięciu dobrze rozwijających się placówek kulturalnych.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Kluby towarzyskie... hmm. Dzisiaj mamy agencje. Czasy sie zmieniaja. :))
Narodowy Komunista (2007.04.16)

info

0  
  0