Centralną imprezą powinna się stać wystawa, opatrzona tymczasowym kryptonimem "Dorobek XX-lecia Elbląga". Opracowanie naukowe tej wystawy powierzono mgr Danucie Milewskiej. Wydział Kultury planuje otwarcie tej wystawy w dniu 22 lipca br. w dwóch miejscach jednocześnie: w Muzeum i w Domu Kultury.
Słynna już "Galeria L" zaprezentuje przegląd dorobku powojennej plastyki, Linkego, a także cykl koncertów muzycznych.
Państwowy teatr im. St. Jaracza zaakcentuje rocznicę dwiema głównymi pozycjami: sztuką współczesną Zdzisława Wróbla "Bracia" oraz pięknym widowiskiem Bogusławskiego "Krakowiacy i Górale".
Elbląscy działacze kulturalni marzą, aby premiera "Krakowiaków i Górali" mogła się odbyć na nowej scenie Domu Kultury. Trzeba podkreślić, że Prez. MRN robi wszystko, aby zakończyć budowę domu jeszcze w tym roku.
Jeszcze o klubach. W uzgodnieniu z kierownictwem klubów "Zamechu", EDK i "Kosmosu" postanowiono, że w okresie letnim zaprezentują swój dorobek w świątecznych imprezach na deskach muszli koncertowej w "Bażantarni".
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter