Kącik wyborczy

17.01.2008
Pierwsze spotkania wyborców z kandydatami na radnych do Miejskiej Rady Narodowej przyniosły dużo ciekawych wypowiedzi dotyczących spraw wielkich i małych – Z tego zrodził się nasz kącik wyborczy, informował Głos Elbląga z 17 stycznia 1958 r.
Trzeba położyć kres marnotrawstwu energii elektrycznej. W mieście zdarzają się często wypadki niewygaszania światła na ulicy w godzinach rannych. Szczególnie ma to miejsce w rejonie elektrowni, ZWP przy ul. Armii Czerwonej. xxx Dlaczego Prezydium MRN dopuszcza do niewłaściwego planowania robót drogowych? Kilkakrotne zrywanie bruków nie należy do rzadkości. Przykład – aleja Świerczewskiego , ul. Halicka i inne. xxx Kubły na śmieci są wątpliwej jakości dekoracją miasta. Należy usprawnić wywózkę śmieci. xxx Za mało uwagi Prezydium MRN i ogół mieszkańców poświęcają estetyce miasta. Szczególnie dotyczy to ogródków przydomowych i podwórzy. Akcji czystości nie należy zaliczać tylko do kampanii wiosennej – trzeba ją prowadzić cały rok. xxx Przyszła Miejska Rada Narodowa powinna zwracać więcej uwagi na rozwój życia kulturalnego miasta, a także na rozwój turystyki. Mając do dyspozycji tabor PKS trzeba zapewnić w sezonie swobodny dojazd mieszkańcom do Krynicy Morskiej, aby nie powtarzały się wypadki z ub. roku, kiedy to wielu amatorów wycieczki odchodziło z kwitkiem sprzed kasy „Żeglugi”.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter