Jeszcze o odśnieżaniu

25.02.2013
Nasz sprzęt odśnieżalniczy przedstawia się iście "imponująco". Łopaty, kilofy, a tylko od czasu do czasu raduje serce jakieś mechaniczne urządzenie, odrzucające w zwały białego "niebezpieczeństwa." - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 25 lutego 1963 roku.
Ale stop! Zaczyna się i w tej dziedzinie nowatorstwo. Oto prototyp odśnieżarki przerzutowej, sprężynowej z ciągnikiem ogrodniczym "Ursus", skonstruowanej przez inż. Gedymina Gedroycia i Tadeusza Antolaka z Wytwórni Urządzeń Komunikacyjnych w Łodzi. Tak, więc nie straszny dla nas tj zimy czas, gdy konstruktorzy włączyli swą myśl twórczą w walce ze śniegiem.
   
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter