Idzie zima

18.11.2005
Spiżarnie Elbląga zapełniają się warzywami i owocami, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 18 listopada 1955 r.
Ogrodnicze Zakłady Handlowe w Elblągu kończą kopcowanie warzyw, przeznaczonych na zimowe zapasy dla Elbląga, a częściowo i dla innych miast Wybrzeża. Na terenie należącym do OZH, położonym tuż za miastem, w 350 dołach kopcuje się 800 ton warzyw takich jak: marchew, buraki, kapusta, selery, pietruszka, pory, chrzan. OZH przygotowały także zimowy zapas owoców, a przede wszystkim jabłek, których zmagazynowano 180 ton. Niezależnie od przygotowania zapasów świeżych warzyw i owoców, OZH postarały się o zapewnienie Elblągowi dostatecznej ilości kiszonek i przecierów. Zespół pracowników OZH zakwasił 18 ton ogórków i 200 ton kapusty w beczkach 50 i 100 – kilogramowych. Przygotowano również ponad 30 ton przecieru pomidorowego. Należy więc spodziewać się, że mieszkańcy Elbląga nie będą odczuwać tej zimy braków w zaopatrzenie w zdrowe i konieczne warzywa i owoce.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter