Fundusz Grunwaldzki

2
06.10.2008
W Zamachu zebrano już 3.000 zł na Fundusz Grunwaldzki, informował Głos Elbląga z 6 października 1958 r.
W roku 1960 przypada 550 rocznica przełomowej w dziejach narodu polskiego i całej słowiańszczyzny bitwy pod Grunwaldem, która na długo położyła kres ekspansji germańskich zaborców. Dla upamiętnienia tej rocznicy na polach Grunwaldu wzniesiony zostanie pomnik – symbol triumfu oręża polskiego. Ponadto w wielu miastach kraju, m. In. i w Elblągu powstaną z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego szkoły – pomniki oraz placówki naukowe. W związku z tym rozpoczęła się już zbiórka na tzw. „Fundusz Grunwaldzki”, powstający z ofiar społeczeństwa. W „Zamachu” rozprowadzono już cegiełki na ogólną kwotę około 3000 zł. Akcja zbiórki trwać będzie do grudnia włącznie.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A moim zdaniem szacunek dla Czytelników wymaga od piszącego sprawdzenia poprawności tekstu przed publikacją. ..
Żuber (2008.10.07)

info

0  
  0
chyba w "ZamEchu" a nie w "ZamAchu" :)
Sebosław (2008.10.13)

info

0  
  0