Jego zadania bardzo dokładnie określa specjalna instrukcja wydana przez Ministerstwo Oświaty w 1959 roku. Rozpowszechnianie filmów oświatowych w woj. gdańskim odbywa się przy pomocy demonstratorów lub nawet stałych ekip kin instruktażowych. 17 demonstratorów w ciągu miesiąca obsługuje około 250 szkół. Oprócz tego korzysta z filmów wynajmowanych 120 szkół i zakładów wychowawczych. Stanowi to zaledwie 29 proc. ogółu szkół. Dla przygotowania nauczycieli do posługiwania się kinem, jako pomocą naukową, Kuratorium Okręgu Gdańskiego Zarządu Okręgu ZNP, Woj. Ośrodek Metodyczny i P.P. "Filmos" w Gdańsku przeprowadziły 21 kursów, na których przeszkolono w obsłudze aparatów projekcyjnych, magnetofonów, telewizorów, rzutników i radiowęzłów 305 nauczycieli, 339 studentów WSP i S. N., oraz ok. 400 uczniów liceów pedagogicznych.
Artykuł można znaleźć w
Bibliotece Elbląskiej.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter