EZG przystępują do produkcji wód gazowych
Elbląskie Zakłady Gastronomiczne pragnąc uniknąć zeszłorocznych kłopotów, związanych z zaopatrzeniem zakładów zbiorowego żywienia w napoje chłodzące, postanowiły wykorzystać wolny dotychczas budynek w Bażantarni, urządzając w nim wytwórnię wód gazowych, informował Dziennik Bałtycki z 20 maja 1958 r.