Elbląskie obrazki. Śmiało i szczerze

30.09.2011
Od naszej czytelniczki z Gdańska-Wrzeszcza otrzymaliśmy list, a w nim kilka ciekawych obrazków z Elbląga. A oto jeden z nich - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 30 września 1961 roku.
Autobus pospieszny z Gdańska do Elbląga posiada cztery miejsca dla niepalących. Reszta dla palaczy. Niestety, nie każdy abstynent tytoniowy może otrzymać miejsce przy kierowcy, czyli niepalące. Zresztą - co za różnica, przecież od reszty wozu nie dzieli tego "przedziału" nic. A dym tytoniowy ma te właściwość, że nie zwraca uwagi na wywieszki....
   
   Artykuł można znaleźć w Bibliotece Elbląskiej.
   
   
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter