Elbląski ZBoWiD dba o wygląd miasta

15.06.2009
 Na niektórych budynkach i halach produkcyjnych zakładów pracy Elbląga znajdują się dotychczas jeszcze napisy niemieckie, informował Dziennik Bałtycki z 15 czerwca 1959 r.
 W wielu miejscach pomimo dawnego zamalowania wystąpiły one ponownie. Aczkolwiek Wydział Gospodarki Komunalnej wydał odpowiednie zarządzenie likwidacji tych napisów, dotychczas jeszcze nie wszędzie zostało ono zrealizowane.
   W związku ze zbliżającym się obchodem 15-lecia Polski Ludowej Zarząd Powiatowego Oddziału ZBoWiD podjął akcję usuwania ujawnionych napisów niemieckich. Członkowie ZBoWiD przekontrolują teren miasta i dopilnują, aby zauważone napisy zostały do dnia obchodu Święta Odrodzenia usunięte.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter