Elbląska spółdzielczość obchodzić będzie 40 Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości

1
26.06.2012
Nie trzeba dziś nikogo przekonywać o wielkim znaczeniu ruchu spółdzielczego w życiu społecznym i gospodarczym kraju - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 26 czerwca 1962 roku.
Z satysfakcją stwierdzić należy, że również elbląskie spółdzielnie nie pozostają w tyle. Odnoszą one ostatnio np. coraz większe sukcesy w dziedzinie rozwoju produkcji eksportowej. Np. Spółdzielnia Plastyk wyśle w tym roku do odbiorców zagranicznych galanterię skórzaną wartości 50 milionów złotych. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska wysłała już za granicę 100 ton masła i to bez najmniejszego uszczerbku dla rynku miejscowego. Spółdzielnia Postęp wysłała wyroby szczotkarski. Spółdzielnia Zryw ubrania chłopięce, a Spółdzielnia im. F. Dzierżyńskiego przygotowuje pierwszą partię kotłów centralnego ogrzewania.
   Drugim i to widocznym objawem rozrostu elbląskiej spółdzielczości jest modernizacja sieci handlowej. W tym roku kosztem 4 mln zł unowocześni się 80 sklepów PSS. Wiele z nich otrzyma lady i szafy chłodnicze, ogrzewanie wodno-elektryczne i szyldy neonowe.Trzecia sprawa to działalność wiejska. Około 95 proc. mieszkańców powiatu zaopatruje się w artykuły przemysłowe i konsumpcyjne w placówkach spółdzielczych.
   Elbląscy spółdzielcy z pełnym zadowoleniem z osiągniętych wyników mogą powitać swoje spółdzielcze święto. My zaś ze swojej strony pragniemy im złożyć uznania i życzenia dalszej owocnej pracy.
   
   
mgr Jerzy Rościszewski

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

miałeś chamie złoty róg został ci się jeno sznur - dokładnie to pasuje do ówczesnej spółdzielczości i teraźniejszości nie poddała się tylko. pss i chwała im za to. mają dobre sklepy z dobrym towarem i przystępnymi cenami, miłą obsługą
KLI (2012.06.26)

info

0  
  0