Jedno z najbardziej poważnych zobowiązań - to jak najbardziej oszczędne eksploatowanie urządzeń elektrowni, staranne przeprowadzenie remontów, co zapewni ciągłość pracy elektrowni i zmniejszy zużycie węgla o 2 gramy na kWh wyprodukowanej energii elektrycznej.
W sumie zobowiązanie ro przyniesie zakładowi 480 ton zaoszczędzonego węgla, co w przeliczeniu wynosi 110 tys. zł. Następnie 122 tys. zł oszczędności i zwiększenie mocy dyspozycyjnej o I MW - przyniesie zobowiązanie wprowadzenia spalania w kotłach elektrowni odpadowego leszu dymnicowego z parowozów PKP.
W ramach prac społecznych, by polepszyć wygląd estetyczny zakładów, pracownicy zakrzewiają puste place, zasiewają kwiaty i założą trawniki.
W sumie zobowiązania przyjęte przez załogę elektrowni wyniosą 465.600 zł. Także w ramach obchodu 20-lecia, opracowana będzie przez tutejszych pracowników i wydana historia elektrowni wraz z albumem zasłużonych pracowników.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter