Otwarcia wystawy w obecności licznych przedstawicieli władz i organizacji społecznych i kulturalnych z Gdańska i Elbląga dokonał sekretarz Elbląskiego Komitetu PZPR Mirosław Dymichowicz. Podkreślił on, że zorganizowanie tej wystawy wymagało dużego wysiłku, ale był on niezbędny. Trzeba bowiem wszystkim wykazać prawdę o polskości tego miasta, a szczególnie udostępnić ją młodzieży, aby jeszcze silniej powiązać młode pokolenie z chlubną, bohaterską i postępową tradycją Elbląga. A teraz o samej wystawie. W chwili obecnej udostępniono publiczności trzy działy - archeologiczny, dokumentów archiwalnych i architektury. Pozostałe dwa działy - przemysł i twórczość kulturalno-artystyczna będą otwarte w drugim półroczu.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter