Elbląg wczoraj, dziś i jutro

2
25.05.2012
Otwarta w sali elbląskiego muzeum wystawa pod hasłem "Elbląg wczoraj, dziś u jutro" stanie się wydarzeniem dużej rangi kulturalnej. Dodajmy, że otwarcie tej wystawy przypada na 725 rocznicę założenia Elbląga - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 25 maja 1962 roku.
Otwarcia wystawy w obecności licznych przedstawicieli władz i organizacji społecznych i kulturalnych z Gdańska i Elbląga dokonał sekretarz Elbląskiego Komitetu PZPR Mirosław Dymichowicz. Podkreślił on, że zorganizowanie tej wystawy wymagało dużego wysiłku, ale był on niezbędny. Trzeba bowiem wszystkim wykazać prawdę o polskości tego miasta, a szczególnie udostępnić ją młodzieży, aby jeszcze silniej powiązać młode pokolenie z chlubną, bohaterską i postępową tradycją Elbląga. A teraz o samej wystawie. W chwili obecnej udostępniono publiczności trzy działy - archeologiczny, dokumentów archiwalnych i architektury. Pozostałe dwa działy - przemysł i twórczość kulturalno-artystyczna będą otwarte w drugim półroczu.
   
mgr Jerzy Rościszewski

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A w tym roku jest 775 rocznica powstania Elbląga. Co z tej okazji?
(2012.05.26)

info

0  
  0
Z tej okazji premia dla urzędników. .. ; ]
zażenowany (2012.05.27)

info

0  
  0