Chcąc więc zapewnić wykonawstwo zadań inwestycyjnych, w szczególności dla rozwijającego się ośrodka przemysłowego w Elblągu, staraniem Gdańskiego Zjednoczenia Budownictwa, przy poparciu władz miejskich i Komitetu Elbląskiego PZPR - Wojewódzka Rada Narodowa uznała za celowe i konieczne utworzenie nowego przedsiębiorstwa budownictwa miejskiego, podległego Gdańskiemu Zjednoczeniu Budownictwa.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter