Elbląg a nie Elbląska

2
04.09.2008
W rozmowach, w notatkach prasowych, w relacji przewodników oprowadzających liczne wycieczki po Elblągu – ciągle słyszy się, że Elbląg położony jest nad rzeką Elbląską, informował Dziennik Bałtycki z 4 września 1958 r.
Używanie nazwy Elbląska jest nieuzasadnione i błędne. Przy okazji, pozwolimy sobie wyjaśnić naszym czytelnikom, że Elbląg leży nad rzeką Elbląg – jak Moskwa, która leży nad rzeką Moskwa. Nazwa rzeki Elbląg jest urzędowa i dlatego też nie należy jej zniekształcać i zmieniać.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

nic ciekawszego ten dziennik wtedy nie pisal?
gj (2008.09.04)

info

0  
  0
Do gj: Czepiasz sie, poza tym zapomniales dopisac sobie w nicku literki "E" w srodku.
(2008.09.07)

info

0  
  0