Duża kwota

3
29.03.2007
Prawie 6 i pół miliona zł wydano w ciągu dwóch miesięcy na wódkę, informował Głos Elbląga z 29 marca 1957 r.
Elbląg jak wiemy sławny jest w całym kraju z tego, że wypija się tu olbrzymie ilości wódki. Nic dziwnego w samym tylko styczniu i lutym br. wypito już 27,4 tysiąca litrów wódki i spirytusu w przeliczeniu na alkohol 100-procentowy. Ile by to było litrów wódki 45-procentowej nie trudno obliczyć. Otrzymamy cyfrę owszem, owszem. Do tego dochodzi jeszcze 11 tysięcy litrów wódki gatunkowej, którą sprzedano w ciągu tych dwóch miesięcy. Czy wiecie, że ogółem na alkohol wydano w tym czasie 6 milionów 329 tysięcy złotych? Ileż to rzeczy można by było kupić za tę sumę…
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Nioo proszę, Elbląg słynny na caały kraj^_^
rwel (2007.03.29)

info

0  
  0
No i na efekty pijanego widu nie trzeba było długo czekać - do tej pory pokutują. Dobre, dobre - Elblęg w czołówce, bardzo dobre.
AborygenMiejscowy (2007.03.29)

info

0  
  0
kozacko
oGGy (2007.03.30)

info

0  
  0