Elbląg jak wiemy sławny jest w całym kraju z tego, że wypija się tu olbrzymie ilości wódki. Nic dziwnego w samym tylko styczniu i lutym br. wypito już 27,4 tysiąca litrów wódki i spirytusu w przeliczeniu na alkohol 100-procentowy.
Ile by to było litrów wódki 45-procentowej nie trudno obliczyć. Otrzymamy cyfrę owszem, owszem.
Do tego dochodzi jeszcze 11 tysięcy litrów wódki gatunkowej, którą sprzedano w ciągu tych dwóch miesięcy.
Czy wiecie, że ogółem na alkohol wydano w tym czasie 6 milionów 329 tysięcy złotych?
Ileż to rzeczy można by było kupić za tę sumę…
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter