Do aresztu

3
10.12.2007
Wielu rolników dostało wezwanie do stawienia się w więzieniu celem odbycia kary, informował Dziennik Bałtycki z 10 grudnia 1957 r.
W związku z niedotrzymaniem terminu obowiązkowych dostaw zboża i żywca, oraz przeważnie nieziszczeniem poprzednio wymierzonej grzywny, wielu rolników dostało wezwanie do stawienia się w więzieniu celem odbycia kary. Władysław D. zam. w Elblągu przy ul. Ppłk. Dąbka ma odsiedzieć 66 dni. Emil C. zam. w Elblągu przy ul. Poprzecznej otrzymał takjże 66 dni aresztu. Jan S. z Jeziora gr. Żurawiec – 100 dni aresztu. Stefan S. z Huty, gr. Pogrodzie – 133 dni aresztu. Stanisław S. z Żurawca – 66 dni. Marian Z. – Tropy gr. Żurawiec – 33 dni. Jan J. z Pogrodzia – 66 dni. Józef R. z Markus – 173 dni aresztu.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Kułaki do paki. ..
Żuber (2007.12.13)

info

0  
  0
Parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze nie !
podPIS (2007.12.13)

info

0  
  0
hi hi ale kiedys bylo. Teraz tez przydalyby sie takie kary dla niektorych.
(2007.12.13)

info

0  
  0