Czyn społeczny elbląskiej służby zdrowia

1
10.10.2011
Informowaliśmy już o trudnościach elbląskiej służby zdrowia w pełnym objęciu opieką lekarską wszystkich szkół - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 10 października 1961 roku.
Na jednej z ostatnich sesji zaapelowano do lekarzy i personelu pomocniczego, aby przyjęli oni opiekę w ramach społecznego czynu nad młodzieżą szkolną. Apel ten nie pozostał bez echa. Oto kilka przykładów: dr Jan Rayski i pielęgniarka Wanda Herzberg z Wojewódzkiego Szpitala Przeciwgruźliczego w Elblągu objęli opieką lekarską szkołę nr 18 przy ul. Węgrowskiej, dr Klemens Major roztoczył opiekę lekarską nad szkołą muzyczną, personel Miejskiego szpitala wziął pod opiekę szkołę nr 16 przy ul. Sadowej, a personel Szpitala Wojskowego zobowiązał się przebadać dwukrotnie w ciągu roku szkolnego młodzież dwóch szkół wytypowanych przez Wydział Zdrowia. Ofiarnym pracownikom służby zdrowia składamy wyrazy uznania, a pozostałych zachęcamy do pójścia w ich ślady.
   
   Artykuł można znaleźć w Bibliotece Elbląskiej.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ha ha ha gdzie te czasy. Teraz płacisz duza kase do ZUS i czekasz nawet 12 miesiecy na wizyte u byle jakiego specjalisty. Ot cała demokracja a zycie krótkie i jedno.
Pacjent (2011.10.12)

info

0  
  0