Czy wiecie, że…

4
06.11.2008
…w porównaniu z rokiem ubiegłym poważnie zmalała w Elblągu ilość wypadków drogowych, informował Głos Elbląga z 6 listopada 1958 r.
W III kwartale ub. roku zanotowano np. w Elblągu 35 wypadków, w roku bieżącym tylko 15. W powiecie z 5 wypadków w roku ubiegłym, liczba spadła do 2. Wspomniane wypadki spowodowane zostały w 3 przypadkach na skutek jazdy w stanie nietrzeźwym, w 11 na skutej nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego, a w pozostałych 3 na skutek braku opieki nad dziećmi. Zatrzymano 60 pozwoleń na prowadzenie pojazdów. Zatrzymano 37 dowodów rejestracyjnych nieważnych, bądź też z powodu złego stanu technicznego pojazdów.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ile bym dał żeby takie statystyki były dzisiaj; -)
Kierowca (2008.11.06)

info

0  
  0
Nie wyobrazam sobie czolowego zderzenia dwoch furmanek.
fdd (2008.11.06)

info

0  
  0
A ciekawe co by było jakby tak upić konia, potem go podczepić do wozu drabiniastego i heja na drogę publiczną. Jak koń dmuchał by w alkotest ? Jaka kara grozi koniu, koniowi za ciągnięcie wozu na drodze publicznej będąc pod wpływem alkoholu ? Czy zostanie mu odebrane końskie prawo jazdy ?
Koń (2008.11.06)

info

0  
  0
". .. z powodu złego stanu technicznego pojazdów. " Najczęściej to koń niedożywiony i bez podków zimowych; -)
radar (2008.11.10)

info

0  
  0