Czy wiecie, że…

17.07.2008
W Elblągu, w którym jest poważna ilość zapalonych zbieraczy znaczków, nie ma sklepu filatelistycznego, informował Głos Elbląga z 17 lipca 1958 r.
…Komitet Rejonowy nr 16 w Elblągu z okazji 14 rocznicy PKWN – zwrócił się z apelem do wszystkich komitetów rejonowych o przystąpienie do prac porządkowych miasta… …w Elblągu urzędy i instytucje nadal zajmują budynki mieszkalne dla swoich celów i nikt na to nie reaguje… …najsprawniej kursują miejskie taksówki, a najgorzej autobusy miejskie… …w Elblągu, w którym jest poważna ilość zapalonych zbieraczy znaczków, nie ma sklepu filatelistycznego… …dyrekcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Elblągu wstrzymuje ruch tramwajowy na kilka dni bez uprzedniego zawiadomienia. Tak było w dniu 3 lipca br. na linii tramwajowej nr 1… …wbrew zarządzeniu Wydziału Handlu przy Prezydium Miejskiej rady Narodowej – Spółdzielnia Ogrodnicza „Żuławy” nadal prowadzi w sklepach sprzedaż piwa i wina… …dyrekcja Elbląskich Zakładów Gastronomicznych nie kontroluje ksiąg zażaleń, znajdujących się w zakładach żywienia zbiorowego… …kiosk spółdzielni inwalidów przy ul. Obrońców Pokoju w pobliżu teatru jest rozsadnikiem pijaństwa.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter