Coś dla filatelistów

1
25.11.2004
Koło filatelistyczne w Elblągu istnieje od 1953 r. i chociaż w mieście znajduje się wielu zbieraczy, zebrania wymienne z powodu złej pracy zarządu nie cieszyły się frekwencją, informował Głos Wybrzeża z 25 listopada 1954 r.
Ostatnio dało się zauważyć znaczne ożywienie działalności elbląskiego koła filatelistów. Po zjeździe Polskiego Związku Filatelistycznego w Toruniu wznowiono wymianę znaczków z zagranicą, która odbywać się będzie za pośrednictwem zarządu w Warszawie. Miesięcznik filatelistów będzie poruszał aktualne problemy i zawierał katalog znaczków polskich od 1944 roku. Koło w Elblągu istnieje od 1953 r. i chociaż w mieście znajduje się wielu zbieraczy, zebrania wymienne z powodu złej pracy zarządu nie cieszyły się frekwencją. W październiku br. odbyło się w Elblągu walne zebranie filatelistów, w którym wziął udział przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego. Wybrano nowy zarząd koła i omówiono miejscowe bolączki i trudność. Od tego czasu nastąpiła radykalna zmiana i ilość członków koła stale wzrasta. Organizuje się specjalne koła młodych, które będą wymieniać znaczki między sobą.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

jeśli kogoś to zainteresuje to pozwolę sobie dodać, że koło to było zanumerowane jako Nr 4 i działa do dnia dzisiejszego w Polskim Związku Filatelistów Okręgu Gdańskiego. Przez Koło to przewinęło się wielu wspaniałych ludzi dla których filatelistyka była pasjonującym hobby, wymienię kilka nazwisk osób które miałem przyjemnośc poznać - Grzegorz Pitowiecki, Jan Świerczyński, Jan Sokołowski, Jan Szuba, Aleksy Rogisz, Kazimierz Czernikowski, Stanisław Krupa, Bogdan Wichrowski. i wielu, wielu innych
egzegeta (2004.11.26)

info

0  
  0