Coraz więcej anten telewizyjnych w Elblągu

17.06.2009
Coraz więcej anten telewizyjnych w Elblągu
W 1959 r. anteny na elbląskich dachach pojawiały się jak grzyby po deszczu i to cieszyło, a teraz...cóż (fot. rp)
 Telewizja zdobywa sobie coraz więcej miłośników wśród mieszkańców Elbląga, informował Dziennik Bałtycki z 17 czerwca 1959 r.
 Naturalnie zbyt jeszcze wysoka cena telewizorów tylko niewielu mieszkańcom pozwala na ich zakupienie. Większość więc nowo wyrastających anten telewizyjnych uwidacznia się na budynkach świetlic, zakładów pracy, instytucji i szkolnych.
   Obecnie w Elblągu zarejestrowanych jest już 66 telewizorów, z czego 63 w Elblągu, 2 w Tolkmicku oraz 1 w Milejewie. Najbliższe miesiące przyniosą niewątpliwie dalszy wzrost sieci anten w naszym mieście.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter