Słowa uznania należą się za pracę zespołów artystycznych. W tym roku zespoły wystąpiły 43 razy. Wiele występów odbyło się w świetlicach gromadzkich powiatu, wyjeżdżano też do Malborka, Czerska, Lęborka. Najżywiej działa zespół amatorskiego teatru dramatycznego, który pod kierunkiem Jerzego Maszkowskiego wystawił dwie sztuki. Spektakle teatralne obejrzało prawie 6 tysięcy osób. Było też szereg wartościowych odczytów.
Obecnie, pod hasłem pewnych zmian, klub wkracza w okres działalności powakacyjnej. Zespoły artystyczne zostaną scalone. Powstanie koło przyjaciół teatru i poezji. Projektowane są występy typu mieszanego. Nowością będzie wprowadzenie nauki rytmiki i gimnastyki tanecznej. Projektuje się także kontakty z Państwowym Teatrem im. Stefana Jaracza.
Pewną nowością staną się wieczorki towarzyskie. Bez uszczuplania tańca i zabawy zostaną wprowadzone różne formy dodatkowych atrakcji, jak konkursy nowych talentów, koncerty muzyki mechanicznej zorganizowane i prowadzone przez dziewczęta, a połączone z nauka podniesienia kultury osobistej uczestników zabawy.
Szkoda, że zdezelowana aparatura kinowa zmusza dobrze rozwijającą się sekcję filmowo - dyskusyjną do zawieszenia działalności. Może by o tym pomyślały elbląskie spółdzielnie pracy, patronujące klubowi?
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter