Wraz z napływem ludności do miasta uruchamiano szkoły podstawowe tak, że już w roku 1950 szkoły zatrudniały 112 nauczyciel. Liczba nauczycieli w szkołach podstawowych w roku 1955 wzrosła do 162.
Obecnie szkoły posiadają 249 nauczycieli, z których zaledwie 5 nie ma pełnych kwalifikacji. Z każdym rokiem uwidacznia się także „odmłodzenie” kadry nauczycielskiej tak, że w br. Zatrudnionych jest 17 proc. nauczycieli ze stażem ponad 25 lat i 5 proc. ze stażem ponad 15 lat, a pozostałe 78 procent stanowią nauczyciele, którzy ukończyli szkołę po 1945 roku.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter