Chuligani precz z kina

7
05.03.2008
Jedyne reprezentacyjne kino w Elblągu „Syrena” już od dłuższego czasu cieszy się wielkim powodzeniem, informował Dziennik Bałtycki z 5 marca 1958 r.
Przede wszystkim przyciągają ludzi dobre filmy, zmienił się też na korzyść wygląd sali kinowej i poczekalni. Panuje tam wzorowy porządek i pięknie wyglądają reklamy filmowe. Jest to niewątpliwie zasługą energicznego kierownika i personelu kina. Ale, niestety, nic nie zdoła wzruszyć i odmienić chuliganów. A oto obrazek godny uwagi. Poczekalnia pełna ludzi, którzy spokojnie oczekują na zakończenie seansu filmowego. Nagle z szumem i krzykiem wtłacza się trzech chuliganów. Wszyscy pijani. Jeden z nich wygrywa na organkach, pozostali łokciami torują mu drogę. W poczekalni zamieszanie. Ten i ów spogląda gniewnie na rozpychających się osobników, inni się śmieją. Nikt natomiast nie chce osobiście narazić się i uspokoić łobuzów. Milicjanta nie ma. Wreszcie zjawia się zaalarmowany kierownik kina. Nie zważając na protesty chuliganów wyprasza ich z poczekalni. - Jesteście pijani, musicie wyjść z kina – mówi rozgniewany. Chuligani ani myślą opuszczać poczekalni. Kierownik chwyta więc za kark pierwszego z brzegu i energicznym szarpnięciem wyrzuca. Ogólny głos aprobaty dla dzielnego kierownika. Ale pytanie: Czy w tej sytuacji ktoś pomógł kierownikowi? Nie, takiego śmiałka nie było. A to przecież obywatelski obowiązek każdego z nas.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

fajnie, ze macie taki dzial
(2008.03.05)

info

0  
  0
.. .i 50 lat minęło i milicjanta dalej nie ma. ..
vkx (2008.03.05)

info

0  
  0
Kiedys cwaniacy szli z harmonijka, teraz harmonijke zastepuje mp3 w telefonie komorkowym.
(2008.03.05)

info

0  
  0
szkoda że kina już nie ma
Olcia (2008.03.05)

info

0  
  0
Znam kierownika !!!! Zyje i zdrowy !!!!! Fajny Gość !!!!!
Pioć (2008.03.07)

info

0  
  0
A swoją drogą, kiedyś to byli huligani, grali na organkach aż łza się w oku kreci. .. .
ewa z gór (2008.03.07)

info

0  
  0
oczywiście chuligani a nie huligani
ewa z gór (2008.03.07)

info

0  
  0