Burzymy stare rudery

3
30.05.2012
W trosce o dalszy estetyczny wygląd miasta brygady rozbiórkowe Elbląg przystąpiły do rozbiórki starych budynków, nie nadających się do remontu, względnie kolidujących z planem zabudowy miasta - czytamy w Głosie Elbląga z 30 maja 1962 roku.
Na pierwszy plan poszły budynki przy ul. Armii Czerwonej, zasłaniające nowy gmach Domu Kultury. W ramach planowanej, dalszej rozbiórki przewidziano do usunięcia budynki przy ul. Na Skarpie 13a i 40. Piekarnię przy ul. nowowiejskiej i Armii Czerwonej. Do wyburzenia przewidziano również stare magazyny przy ul. Słonecznej oraz szereg innych szpecących ruder.
   
(sg)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A może ktoś wie, w którym miejscu na Słonecznej były stare magazyny? I od czego były?
MarcinG (2012.05.30)

info

0  
  0
Marcinie jesteś prawdopodobnie bardzo młody i nie znasz historii Elblaga, obecna ulica Zacisze to stara nazwa ulicy Słonecznej, która ciągneła się od Traugutta az do dawnego Zamechu (do ul Pocztowej) i tam sa stare magazyny część istnieje do tej pory
elblążanin 48 (2012.06.01)

info

0  
  0
Dziękuję za odpowiedź. Czy młody jestem, pamiętam jeszcze pociąg, który jeździł przez miasto.
MarcinG (2012.06.04)

info

0  
  0