Buduje się piękny stadion

09.11.2009
 Choć powoli postępują prace przy odbudowie stadionu przy ul. Agrykola, wykonywane przez Miejską Spółdzielnię Budowlaną, to jednak efekt jest już widoczny, informował Dziennik Bałtycki z 9 listopada 1959 r.
 Przeznaczona na remont stadionu kwota ponad milion złotych zostanie w tym roku wykorzystana w wysokości ponad 800 tys. Gotowa jest główna płyta boiska na której zieleni się już trawa, stadion jest całkowicie ogrodzony ułożono już trybuny. W chwili obecnej kończy się budowę skoczni i rzutni, a bieżnia ogrodzona jest siatką. Ze względu na brak materiału sama bieżnia nie zostanie wykonana w tym roku.
   Zaplecze urządzeń sportowych jak boisko zapasowe do piłki nożnej, boisko do hokeja, zbudowane zostaną w dalszych latach. Już w przyszłym roku część urządzeń sportowych zostanie oddana do użytku. Uroczyste otwarcie nowego stadionu przewiduje się na dzień 22 lipca 1960 r.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter