Budowle sportowe w Elblągu

2
27.12.2011
W końcu listopada br. został dokonany odbiór stadionu ZKS "Olimpia" w Elblągu przy ul. Agrikola - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 27 grudnia 1961 roku.
Główne roboty zostały już wykonane. Nadzór specjalistyczny sprawował wybitny specjalista w dziedzinie budowy urządzeń sportowych inż. Marian Hofman z Bydgoszczy. Stadion liczy 5 tys. miejsc i już w obecnym stanie może być miejscem organizowania imprez sportowych w skali krajowej.
   Pozostaje jeszcze jednak sprawa budowy zaplecza, a to boiska treningowego, kortów, boiska do gier, brodzika i pawilonu gospodarczego. Komisja Urządzeń Sportowych GKKFiT zaakceptowała z tego na okres bieżącego 5-lecia, budowę brodzika, boiska treningowego i kortów. Reszta zostanie wybudowana później.
   W przyszłym roku będzie przeprowadzona przebudowa boiska sportowego przy ul. Krakusa. Boisko otrzyma nowa płytę boiskową oraz nowe bieżnie. Również ulegnie przebudowie boisko przy ul. Moniuszki, które będzie następnie udostępnione głównie młodzieży szkolnej.
   
j.r.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

i od tamtej pory, od 40stu lat nic sie nie zmienilo
KIBIC OD 81 (2011.12.27)

info

0  
  0
2011-1961=50 Skąd 40?
MirCrow (2011.12.27)

info

0  
  0