Budowa krytej pływalni odroczona

2
23.11.2009
 Ku rozczarowaniu licznych elbląskich miłośników sportu pływackiego zamierzona budowa krytej pływalni nie dojdzie na razie do skutku, informował Dziennik Bałtycki z 23 listopada 1959 r.
 Przyczyną odłożenia budowy na dalsze lata jest zarządzenie Głównego Komitetu Kultury Fizycznej, które dopuszcza budowę krytych pływalni jedynie w miastach liczących co najmniej 100 tys. mieszkańców.
   Chociaż zarządzenie to jest krzywdzące dla Elbląga, który w r. 1965 mieć będzie około 93 tys. mieszkańców, elbląskim pływakom nie pozostaje nic innego, jak poczekać kilka lat na krytą pływalnię.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Podobnie jak teraz. .
Cyrulik (2009.11.23)

info

0  
  0
gdyby wtedy istniala viagra i ustawa antyaborcyjna to Elblag doczekalby sie szybciej krytej plywalni
(2009.11.24)

info

0  
  0