Brawo Żuławy

2
09.09.2009
 Rejonowa Spółdzielnia Ogrodnicza „Żuławy” w Elblągu uruchomiła ostatnio rozlewnię octu stołowego, informował Głos Elbląga z 9 września 1959 r.
 Jest to pierwsza tego rodzaju placówka w Elblągu. Dotychczas ocet był sprowadzany z Gdańska i innych odległych ośrodków. Uruchomienie odlewni w Elblągu pozwoliło na zatrudnienie znacznej liczby kobiet. Rozwiązane zostały trudności w zaopatrzeniu, szczególnie w okresie przygotowania marynat itp. Nowa rozlewnia zaopatruje poza Elblągiem, także Zakłady Przetwórstwa Owocowo w Tolkmicku, Kwidzynie oraz szereg spółdzielni ogrodniczych.
   W Najbliższych dniach RSO „Żuławy” rozpocznie produkcję musztardy, chrzanu w słoikach, i marynowanej ćwikły. Inicjatywie towarzyszy spółdzielni „Żuławy” należy przyklasnąć i życzyć dalszej przedsiębiorczości gospodarczej.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

spotkały się cztery dziewiątki to i odlewnia octu ruszyła -- odlewnia ! piękny artykuł. ..
(2009.09.09)

info

0  
  0
I komu to przeszkadzało, Teraz importujemy albo kupujemy od firmy z obcym kapitałem.
pl (2009.09.09)

info

0  
  0