Jest to pierwsza tego rodzaju placówka w Elblągu. Dotychczas ocet był sprowadzany z Gdańska i innych odległych ośrodków. Uruchomienie odlewni w Elblągu pozwoliło na zatrudnienie znacznej liczby kobiet. Rozwiązane zostały trudności w zaopatrzeniu, szczególnie w okresie przygotowania marynat itp. Nowa rozlewnia zaopatruje poza Elblągiem, także Zakłady Przetwórstwa Owocowo w Tolkmicku, Kwidzynie oraz szereg spółdzielni ogrodniczych.
W Najbliższych dniach RSO „Żuławy” rozpocznie produkcję musztardy, chrzanu w słoikach, i marynowanej ćwikły. Inicjatywie towarzyszy spółdzielni „Żuławy” należy przyklasnąć i życzyć dalszej przedsiębiorczości gospodarczej.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter