Bliżej Elbląga

1
14.05.2007
Elbląski PKS projektuje otwarcie w bieżącym sezonie stałej komunikacji samochodowej pomiędzy Elblągiem i Krynicą Morską, ewentualnie Tolkmickiem, informował Głos Elbląga z 14 maja 1957 r.
Przy tym zaznaczyć trzeba, że PKS projektuje uruchomienie nie tylko komunikacji pasażerskiej, lecz również towarowej. Ten godny pochwały plan w dużym stopniu wpłynie na lepsze i szybsze połączenie Elbląga z miejscowościami wypoczynkowymi. Często bowiem zdarza się, że statki nie są w stanie obsłużyć trasy wodnej, lądowa łączność bardzo więc się przyda. Oprócz miejscowych pasażerów, którzy nie zabrali się na statek, czy spóźnili się, czy też wczasowiczów, przyjeżdżających wieczornymi pociągami, chętnie z usług PKS skorzystają też i instytucje. Za małą opłatą będą mogły dostarczać do tych miasteczek owoców, warzyw, czy też lodów – co do tej pory wymagało uruchomienia specjalnych środków transportowych. Projekt ten niewątpliwie ucieszy mieszkańców Elbląga i okolicy – oby tylko doczekał się szybkiej realizacji.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Z ust Niemców mieszkających tu przed wojną wiem, że wtedy do Krynicy Morskiej można się było dostać tylko drogą wodną.! z Droga lądowa dostępna była w ograniczonym zakresie, np. dla wojskowych czy lekarzy. Szkoda, że tego nie widziałem - Rycho
(2007.05.15)

info

0  
  0