Bazie! Bazie! Komu jeszcze…

18.03.2009
Wiosna u progu, a wraz z nią jej pierwsze zwiastuny – bazie, informował Dziennik Bałtycki z 18 marca 1959 r.
Na ulicach Elbląga pojawiły się już przekupki z pełnymi naręczami bazi, oferujące je chętnym, których niestety, nie brak. Ludzie kupują bazie zapominając, że pochodzą one często z naszych parków, zerwane nieodpowiedzialną ręką chciwych na grosz przekupek. Dlatego też pochodzeniem bazi, oferowanych przez przekupki, zainteresować się winni funkcjonariusze MO, pod których bokiem sprzedaż ta często się odbywa.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter