Bażanty

3
23.10.2009
Bażanty
Rys. Grzegorz Konopski
 Wprawdzie nazwa parku „Bażantarnia” nie świadczy o tym, że żyją tam bażanty, ale w przyszłym roku będzie inaczej, informował Głos Elbląga z 23 października 1959 r.
 Otóż wiosną br. Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu zakupił 100 jaj, z których wykluły się młode bażanty, trzymane obecnie w gospodarstwie hodowlanym leśniczówki lasów komunalnych. Po dojściu do wieku dojrzałego ptactwo wypuszczone zostanie na wolność i nie wątpimy, że chociaż bażanty żyją raczej na polach, to część osiedli się właśnie w „Bażantarni”, nadając pięknym wąwozom i wzgórzom swoisty urok.
   Tak więc „Bażantarnia” prawdopodobnie stanie się miejscem pobytu licznych w przyszłości stad bażantów.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

hmm. .. ni cholery nie widzę ani jednego ptaszyska przypominającego rysopisem bażantus pospolitus.
(2009.10.23)

info

0  
  0
Przeniosły się na Modrzewinę, teraz będą uciekać pod Rubno.
(2009.10.24)

info

0  
  0
jakby murzyna do antarktydy wywiezc to tez nie usiedzi i ucieknie
oi (2009.10.26)

info

0  
  0