Otóż wiosną br. Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu zakupił 100 jaj, z których wykluły się młode bażanty, trzymane obecnie w gospodarstwie hodowlanym leśniczówki lasów komunalnych. Po dojściu do wieku dojrzałego ptactwo wypuszczone zostanie na wolność i nie wątpimy, że chociaż bażanty żyją raczej na polach, to część osiedli się właśnie w „Bażantarni”, nadając pięknym wąwozom i wzgórzom swoisty urok.
Tak więc „Bażantarnia” prawdopodobnie stanie się miejscem pobytu licznych w przyszłości stad bażantów.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter