Barowe kłopoty

1
29.08.2005
W Elblągu brakuje baru mlecznego w pobliżu stacji kolejowej, informował Dziennik Bałtycki z 29 sierpnia 1955 r.
Elbląskie bary mleczne nie wykonały planu. Półroczny obrót ich produkcją własną wyniósł zaledwie 84,9 procent sumy preliminowanej, a obrót ogólny 99,5 proc. Co jest przyczyną tej niekorzystnej sytuacji? Lokalizacja barów, a zwłaszcza brak placówki tego typu w pobliżu stacji kolejowej. Prezydium MRN przeznaczyło wprawdzie na ten cel odpowiednie pomieszczenie w gmachu naprzeciw dworca, ale... Wlecze się spór kompetencyjny pomiędzy dwoma ministerstwami na temat: kto i jak ma kamienicę odbudować? A czas płynie. A mleko niestety – nie płynie. Więc jak długo może trwać taka sytuacja?
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Szkoda, że teraz nie ma tych barów...
een (2005.08.30)

info

0  
  0