Uczestnicy obozu to przeważnie uczniowie elbląskich szkół średnich i zawodowych. Obóz był dwustopniowy dla początkujących w szybownictwie i dla zaawansowanych. Mimo niesprzyjającej pogody na jednego uczestnika obozu przypadło 20 godz. latania. Doświadczeni instruktorzy przekazali chłopcom dużo wiadomości z zakresu: mechaniki lotów, meteorologii, budowy szybowców itd. Były także wycieczki do Krynicy Morskiej i specjalistyczna, na lotnisko w Malborku. Kurs-obóz dał szansę młodym do uzyskania II I klasy szybowcowej.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter