Aeroklub młodzieży szkolnej

1
02.08.2012
W Elblągu zakończył się miesięczny obóz Lotniczego Przysposobienia Wojskowego, którego uczestnikami było 23 chłopców, członków Miejskiego Aeroklubu - czytamy w Głosie Elbląga z 2 sierpnia 1962 roku.
Uczestnicy obozu to przeważnie uczniowie elbląskich szkół średnich i zawodowych. Obóz był dwustopniowy dla początkujących w szybownictwie i dla zaawansowanych. Mimo niesprzyjającej pogody na jednego uczestnika obozu przypadło 20 godz. latania. Doświadczeni instruktorzy przekazali chłopcom dużo wiadomości z zakresu: mechaniki lotów, meteorologii, budowy szybowców itd. Były także wycieczki do Krynicy Morskiej i specjalistyczna, na lotnisko w Malborku. Kurs-obóz dał szansę młodym do uzyskania II I klasy szybowcowej.
   
   
(mk)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Czy zachowały się zdięcia pilotów szybowcowych i sprzętu latającego z tego kursu, byłem kursantem i pilotem III klasy. Moje nazwisko :Rażewski Bogusław elbląg ul. wiejska 26/I/9
(2013.09.25)

info

1  
  0