Najgorsze jest jednak to, że zdarzają się już wypadki utonięć.
Aby woda nie znalazła więcej ofiar, należy temu zapobiec. Przede wszystkim Prezydia Miejskiej i Powiatowej Rady Narodowej powinny jak najszybciej zająć się kwestią wyznaczenia miejsc przeznaczonych na kąpieliska. W miejscach niedozwolonych, szczególnie na tak zwanych dzikich plażach, należy ustawić tablice ostrzegawcze – zabraniające kąpieli.
Szczególnie dotyczy to terenów nad kanałem, w którym kąpiel jest surowo wzbroniona.
W miejscach dozwolonych powinni być oczywiście ratownicy i o tym trzeba pomyśleć już teraz, bowiem zwolenników czerwcowych kąpieli będzie z dnia na dzień więcej.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter