860 miejsc

19.02.2008
Sala imprezowa „Zamechu” przybiera nowoczesny wygląd, informował Głos Elbląga z 19 lutego 1958 r.
Jak już informowaliśmy – w Sali imprezowej „Zamechu” trwają prace przy budowie kabiny kinowej. Ostatnio jednak zakres robót adaptacyjnych został poważnie rozszerzony. Według pierwotnych zamiarów widownia miała zachować dawny wygląd. Jednak obecnie zaszła zmiana i rozpoczęto już układanie pochyłej podłogi. Przebudowa podłogi spowodowała konieczność usunięcia bocznych trybun. W zamian za to poszczególne rzędy będą miały odpowiednio więcej krzeseł. W sumie cała widownia, łącznie z balkonem, będzie miała 860 miejsc. Również w hallu zajdą zmiany – zastosuje się tu skromny wystrój plastyczny, a ponadto pewną innowacją będzie przygotowanie jednej ze ścian hallu na wymienne wystawy prac elbląskich plastyków. W związku z tymi pracami termin przekazania sali do użytku ulegnie pewnej zwłoce lecz, jak nas upewnił inż. Edmund Frydrychowski, najpóźniej w dniu 1 kwietnia br. sala imprezowa „Zamechu” będzie gotowa na przyjęcie publiczności.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter