50 lat temu: W Parku Dolinka

3
31.05.2013
Wszyscy elblążanie znają park znajdujący się u zbiegu ulic Moniuszki i Chopina, zwany popularnie "Dolinką" - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 31 maja 1963 roku.
Miejsce to nie jest bowiem pozbawione uroku, a poza tym doskonale nadaje się do odpoczynku po pracy. Ostatnio park okupowany jest przez młodzież szkolną i to przeważnie w godzinach lekcyjnych. Tu młody człowiek , chcąc pokazać swą niezależność, zapala papierosa, wyjmuje karty i garść bilonu. Często trafi się butelka wina za 17 zł, a nawet coś mocniejszego. Sprawami tymi powinny zainteresować się przede wszystkim komitety rodzicielskie oraz nauczyciele. Często nawet codzienna wizytacja terenów "Dolinki" zlikwidowałaby tego rodzaju spotkania młodzieży.
   
B.W.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

ZA 17zeta to juz nie zaden sikacz, a juz lepsze winko. Pije mlodziez z kultura!
goscxxx (2013.05.31)

info

0  
  0
Moze dzisiaj, ale 50 lat temu, to byla chyba przecietna cena przecietnego sikacza wlasnie.
Alicencja (2013.05.31)

info

0  
  0
Miło spędzało się, na dolince czas, przy "patykiem pisane"
(2013.06.01)

info

0  
  0