15 lat temu Elbląg odzyskał wolność

4
12.02.2010
W dniu dzisiejszym mija 15 lat od chwili, kiedy po ostrych i zaciętych walkach, oswobodzony został Elbląg, powracając do Polski po latach niewoli, informował Dziennik Bałtycki z 12 lutego 1960 roku.
Zniszczone i zrujnowane w czasie działań wojennych miasto nie tylko powróciło już do normalnego biegu życia, ale daleką od chwili wyzwolenia przebyło drogę - stało się jednym z centralnych punktów przemysłowych kraju. Zakłady Mechaniczne, EFUK, Zakłady Taboru Kolejowego, "Odzieżówka" - lista ta nie wyczerpuje bynajmniej zakładów, które powstały i rozwijają się w Elblągu.
   Duże też ma miasto na polu kulturalnym. Działa tam Polskie Towarzystwo Historyczne, NOT, kluby filmowe i dyskusyjne, pracuje i odnosi sukcesy teatr im. Jaracza. W rocznicę swego wyzwolenia Elbląg ze słuszną dumą spojrzeć może wstecz na swój dodatni bilans.
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Nie ma "dnia dzisiejszego", jest "dziś".
sista_ (2010.02.12)

info

0  
  0
sista_ ~ to jest info pisane pół wieku temu ..acz ..cofając się do tyłu i dalej kontynuując tą błędną pomyłkę ..aktualna paniRzecznik aktualnegoPrezydEla aktualniePleonazmuje http://www.portel.pl/artykul.php3?i=41133
rwel (2010.02.12)

info

0  
  0
zapomniano dodac zdania "a nastepnie w Elblagu zapanowala nowa zaraza -tym razem SLD"
ArnoldUPR (2010.02.13)

info

0  
  0
I Arnold UPR jako wirus
56 (2010.02.14)

info

0  
  0