12 tysięcy osób zwiedziło w ub. r. Muzeum Elbląskie

06.03.2008
Muzeum Elbląskie coraz bardziej się rozwija i rozbudowuje. Mamy na myśli, oczywiście, eksponaty, a także raz po raz organizowane wystawy, informował Dziennik Bałtycki z 6 marca 1958 r.
Niebawem znajdzie się tu stała wystawa działu archeologicznego, obejmująca teren dzisiejszego Elbląga i jego okolic – od paleolitu do wczesnego średniowiecza. Ponadto Muzeum Elbląskie wzbogaci się o nowy dział historyczny. Eksponaty do tego działu są m. in. w posiadaniu wojewódzkiego konserwatora oraz są zdeponowane w innych muzeach. Niewątpliwie nowe działy Muzeum Elbląskiego przyczynią się do zwiększenia frekwencji zwiedzających, których w roku ub. było 12.000.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter