Bez licznika, bez tablicy rejestracyjnej. Tak jechał ten 20-latek

11
18.07.2017
Bez licznika, bez tablicy rejestracyjnej. Tak jechał ten 20-latek
fot. KMP w Elblągu
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 20-latka, który kierował motocyklem bez tablicy rejestracyjnej. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nim mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, a co więcej do 2018 roku posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Motocykl po sprawdzeniu numeru z tabliczki znamionowej figurował w systemie jako… WSK.
Jeżeli by użyć dawnego popularnego określenia motocykli wsk jako „wiejskiego sprzętu kaskaderskiego”, to można uznać zatrzymany do kontroli motocykl jako właśnie taki. Policjantów oprócz zdjętej tablicy rejestracyjnej zainteresował również brak… liczników oraz sam stan techniczny motocykla wyglądającego właśnie bardziej jako sprzęt kaskaderski niż pojazd do poruszania się po drodze.
   - Po sprawdzeniu w bazie motocykl figurował jako taki o pojemności 125 cm sześciennych – mówi policjant dokonujący kontroli. – Sam kierujący natomiast jak wynika ze sprawdzeń był wielokrotnie karany za jazdę bez uprawnień. Karany mandatami aż w końcu skierowano wniosek do sądu a ten wydał wobec 20-latka zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.
   Mężczyzna otrzymał wezwanie do stawienia się w komendzie, natomiast jego motocykl odholowano na policyjny parking. Teraz wyjaśnione zostanie pochodzenie motocykla oraz to do kogo w rzeczywistości on należy bądź należał. 20-latek odpowie za jazdę bez ważnego ubezpieczenia OC, tablic rejestracyjnych i badania technicznego oraz za złamanie sądowego zakazu kierowania. Za ten czyn może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

policjanci tak są uradowani i szczęśliwi z tego powodu że nie potrafią podać gdzie to miało miejsce a pewnie było to gdzieś na polnej drodze która nie jest drogą publiczną.
(2017.07.18)
Akurat było to na Ogólnej. ..
Zorientowany (2017.07.18)
dowalic mu ze 2o lat i tym co beztlumika jezdza tez. .
(2017.07.18)

info

2  
  1
I znowu żaba z WRD
Kwadrat (2017.07.18)

info

1  
  0
tu żaden zakaz nie pomoże, w takich sytuacjach musi interweniować chirurg, amputacja ręki i nogi niezbędna jest, trzeba dbać o bezpieczenstwo innych uzytkowników dróg i mostów
fvdva (2017.07.18)

info

2  
  0
Bez licznika? Autor zapewne miał na myśli szybkościomierz.
(2017.07.18)

info

0  
  1
autor pewnie specjalnie napisał licznik żeby taki znawca jak ty, mistrz nad mistrzami wszechwiedzący trolololo mógł się do czegoś przyczepić po ciężkim dniu spędzonym przy kompie
(2017.07.18)

info

2  
  0
W miejsc. Wiktorowo też tak jeżdżą a do tego jeszcze malutkie dzieci biorą ze sobą i jeżdżą jak nienormalni, oczywiście bez jakiekolwiek ochronnych ubrać czy też kasków. Najczęściej spotkać ich można w weekendy jak jeżdżą po drodze publicznej.
(2017.07.19)

info

0  
  0
O, dawno nie widziany w mediach słynny pan komisarz "żaba". .. .
(2017.07.19)

info

1  
  0
Tych jeżdżących z małym dzieckiem siedzącym na baku motoru w Wiktorowo sam osobiście widziałem między miejscowością Wikrowo i Wiktorowo. Kompletnie nieodpowiedzialni ludzie !!!
arni (2017.07.20)

info

1  
  0