Ranił nożem policjantkę, jest akt oskarżenia

24
23.08.2016
Ranił nożem policjantkę, jest akt oskarżenia
18-latek rzucił się z nożem na policjantkę i został postrzelony w udo (fot. arch. portEl, MS)
Kara nawet do 10 lat więzienia grozi 18-letniemu Bartoszowi L., który w maju ranił nożem interweniującą policjantkę i został postrzelony w udo. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie.
W piątkowy (27 maja) wieczór 18-letni Bartosz L. biegał po ulicy Wiejskiej z nożem. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, okazało się, że mężczyzna zamknął się w mieszkaniu. Jego matka poinformowała funkcjonariuszy, że syn ma nóż i chce coś sobie zrobić.
   Bartosz L. otworzył drzwi interweniującym policjantom i ... zaatakował nożem funkcjonariuszkę. Ranił ją w przedramię, na szczęście, niegroźnie. W tej sytuacji policjanci użyli paralizatora, ten jednak okazał się nieskuteczny, dlatego jeden z funkcjonariuszy po oddaniu strzału ostrzegawczego postrzelił napastnika w udo. Rana okazała się niegroźna, jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.
   Jak informowała policja, 18-letni Bartosz L. był wcześniej notowany m.in. za rozbój, znęcanie się i pobicie, był także poszukiwany. W chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu - 0,8 promila. Sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa w Elblągu. W sierpniu do sądu trafił akt oskarżenia.
   - Bartoszowi L. zarzuca się czynną napaść na jednego funkcjonariusza, próbę ataku na drugiego oraz kierowanie gróźb karalnych pod adresem przechodnia - wymienia prokurator rejonowy Marcin Rost. - Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia
   18-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
"..i postrzelił napastnika w ud..."
(2016.08.23)

info

1  
  0
do kamieniołomów gnoja!!!!! a nie teraz będzie się żywił za naszą kasę. !!!!!
xxxxzz (2016.08.23)

info

27  
  2
Zamknąć gnoja i mamuśke razem z nim. Teraz łazi po wiejskiej po piwka, chla, ćpa a mamuśka wszędzie awantury tylko robi, zaczepia każdego wyzywa. Patola jak nic.
antyj (2016.08.23)
właśnie ukarać też mamusię. !!!!
(2016.08.23)

info

13  
  0
a policyjnego mopa do muzeum milicji :D
kustosz (2016.08.23)

info

3  
  1
mamuśkę też ukarać i to porządnie
(2016.08.23)

info

11  
  0
@antyj - Przydałby się jakiś heros jak np Punisher co zdejmowałby takie śmieci i wyręczał policję
Cegła (2016.08.23)
@antyj - gnojek. ..
(2016.08.23)
To tylko wiejska Patola!porządnych to na palcach jednej ręki policzyć można
(2016.08.23)

info

2  
  2
Utopić śmiecia.
pająktopik (2016.08.24)

info

0  
  0